نرخ دلار بر روی داده‌های شغلی کاهش می‌یابد، اما قبل از افزایش فدرال رزرو به بازگشت نزدیک می‌شود توسط Investing.com© رویترز

نوشته یاسین ابراهیم

Investing.com – شادی دلار در پشت گزارش شغلی قوی در نوامبر در روز جمعه تمام شد، اما ،س‌ها احتمالاً برای مدت طول،‌تری ارزش دلار را کاهش نمی‌دهند زیرا فدرال رزرو برای افزایش بیشتر نرخ بهره آماده می‌شود، هرچند با سرعت کمتر.

دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی ارزیابی می کند، با 0.04 درصد کاهش به 104.65 رسید و از بالاترین سطح خود ی،ی 105.56 دلار کاهش یافت.

و، فارگو در یادداشتی در اوایل این هفته گفت: “ما معتقدیم که عقب نشینی اخیر دلار بیش از حد انجام شده است و بعید است که از اینجا تبعات زیادی داشته باشد.”

افزایش بیشتر نرخ‌ها باعث افزایش تقاضا برای دلار آمریکا حتی با سرعت کمتری می‌شود، زیرا عوامل اساسی و تفاوت‌های نرخ بهره همچنان به نفع ارز ایالات متحده است.

شرط‌بندی‌ها بر روی افزایش بیشتر فدرال‌رزروها در روز جمعه افزایش یافت زیرا گزارش ماهانه مشاغل نشان می‌دهد که افزایش شغل و دستمزد شگفت‌انگیز است، که مورد آ، برای فدرال رزرو در مبارزه با تورم نگران‌کننده‌تر خواهد بود.

در اوایل این هفته، پاول اهمیت کاهش تقاضا در بازار کار، به ویژه در بخش خدمات را تشریح کرد.

پاول روز چهارشنبه در یک سخنر، در رویداد موسسه بروکینگز در واشنگتن گفت: «از آنجایی که دستمزدها بیشترین هزینه را در ارائه این خدمات تشکیل می دهد، بازار کار کلید درک تورم در این مقوله را دارد.

با کاهش بیش از 7 درصدی دلار از اوایل نوامبر، برخی دیگر اظهار داشتند که برای خداحافظی موج بلند در روند صعودی دلار خیلی زود است و شرط بازار را زیر سوال می‌برند که پاول احتمالاً نرخ‌ها را برای مدت طول،‌تری بالاتر نگه نخواهد داشت.

اقدام سرمایه‌گذاران برای نامیدن «بلاف» طول،‌تر پاول زودهنگام است، و «ممکن است پایدار نباشد اگر فدرال رزرو حجم اعتراض به نرخ‌های خود را با لجوجانه‌تر به نظر برسد و قرائت‌های بعدی تورم علیه کاهش سریع تورم استدلال کنند، ممکن است پایدار نباشد. ING گفت، و افزود که مشکلات اقتصادی در اروپا به نفع دلار است.

ING افزود: اتفاقاً تصویر کلان جه، همچنان چالش برانگیز است – به ویژه در اروپا (جایی که هوای سردتر ممکن است قیمت گاز را افزایش دهد) و چین – که همچنین به انعطاف پذیری دلار اشاره دارد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollars-ride-on-jobs-data-loses-steam-but-rebound-nears-ahead-of-fed-hikes-2956698