فهرست پیگیری اوراق قرضه: ضعف بیشتر برای TLT؟


با توجه به تمرکز بانک های مرکزی جه، برای مبارزه با شرایط تورمی بالا با افزایش نرخ بهره، اوراق قرضه و بازده اوراق قرضه بازارهایی برای تجارت در سال 2022 بوده اند.

قیمت اوراق و نرخ بهره چگونه حرکت کرد و آیا این روند در سال 2023 ادامه خواهد داشت؟

بازدهی 10 ساله ،انه داری ایالات متحده در برابر نرخ وجوه فدرال رزرو

بازدهی 10 ساله ،انه داری ایالات متحده در برابر نرخ وجوه فدرال رزرو

نرخ بازدهی ،انه داری 10 ساله ایالات متحده در برابر وجوه فدرال رزرو توسط TradingView

ما یک تنظیم طول،‌مدت بالقوه دیگر در فهرست پیگیری داریم، این بار بر روی احتمالاً بزرگترین موضوع سال 2022 تمرکز می‌کنیم، که احتمالاً در اوایل سال 2023 تمرکز بزرگی خواهد بود: تورم و نرخ‌های بهره!

اگر به خاطر داشته باشید، نرخ تورم در سال 2021 به سرعت شروع به افزایش کرد که احتمالاً نتیجه ،یبی از عوامل کلان بود: افزایش فعالیت های اقتصادی با باز شدن مجدد اقتصادهای جه، از پروتکل های همه گیر، محرک های عظیم ،ت / بانک مرکزی، زنجیره تامین محدود و غیره.

در ابتدا توسط بانک های مرکزی تصور می شد که این شرایط تورم “گذرا” خواهد بود، اما در اوا، سال 2021 و اوایل سال 2022، شاهد تغییر لفاظی از سوی بانک های مرکزی، به ویژه از سوی فدرال رزرو بودیم. سپس در ژانویه 2022 بود که فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره در مارس 2022 کرد.

همچنین در آن زمان بود که بازارها با این انتظار قیمت گذاری را آغاز ،د، زیرا بازده اوراق اسناد ،انه 10 ساله ایالات متحده شروع به افزایش کرد، همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود. و در رالی بالاتر خود به سختی از یک ضربه رد شد، که با جریان ثابت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا سال 2022 ارتباط داشت و نرخ موثر وجوه فدرال را از 0.0% به نرخ فعلی خود در حدود 4.33 رساند.

ETF اوراق قرضه ،انه 20 ساله (TLT)

ETF اوراق قرضه ،انه 20 ساله (TLT) توسط TradingView

این محیط نرخ به سرعت در حال افزایش تأثیر منفی بر قیمت اوراق داشت، همانطور که در ETF اوراق قرضه ،انه 20 ساله (TLT) دیده می شود، که توسط بسیاری از معامله گران برای ابراز تعصب در قیمت اوراق قرضه ایالات متحده استفاده می شود. این ETF عمدتاً در ایالات متحده معامله می شود، اما قرار گرفتن در معرض TLT را می توان در خارج از ایالات متحده به ،وان CFD با بسیاری از کارگزاران در سراسر جهان یافت.

همانطور که در نمودار روزانه TLT می بینیم که اوراق قرضه به شدت از بین رفت (کاهش حدود -37٪ در پایین ترین سطح 2022)، احتمالاً در اصل اساسی معاملات اوراق قرضه اگر نرخ بهره افزایش یابد، تمایل ،ید اوراق قرضه احتمالاً کاهش می یابد زیرا سرمایه گذاران منتظر می مانند تا بعداً اوراق قرضه با بازدهی بالاتر ب،ند و/یا اوراق با بازده پایین تر را بفروشند تا بعداً اوراق با بازدهی بالاتر ب،ند.

در گذشته، این یکی از آسان‌ترین معاملات تاریخ بود، زیرا فدرال رزرو اعلام کرد که در مبارزه با تورم تهاجمی خواهند بود، زیرا داده‌های تورم نشان می‌دهد که قیمت‌ها ثابت هستند و داده‌های اشتغال نشان می‌دهد بازار کار قوی در ایالات متحده وجود دارد.

اما آن سال 2022 بود… برای قیمت اوراق قرضه در سال 2023 چه چیزی در انتظار است؟

در حال حاضر، به نظر می رسد اجماع بر این است که فدرال رزرو همچنان در مورد نرخ های بهره با توجه به بازار کار قوی در ایالات متحده در آ،ین زمان خود متعصب خواهد ماند. نشست FOMC در دسامبرسیاست گذاران پیش بینی ،د که نرخ ها در سال 2023 نزدیک به 5.1٪، حدود 60 واحد در ث،ه تا 85 واحد در ث،ه بالاتر از محدوده هدف فعلی 4.25٪ تا 4.5٪ به پایان برسد.

بنابراین، اگر شرایط تورم کاهش نیابد و نرخ‌های بهره همچنان به بالاتر از حد خود ادامه دهند، آیا TLT می‌تواند در نوسانات پایین‌تر قبلی، دوباره حرکت کند و احتمالاً آنها را بشکند؟

البته، تا زم، که اطلاعات بیشتری به دست نیاوریم، نمی‌د،م، اما در حال حاضر، چشم‌انداز اجماع کنونی و روند قیمت در TLT به نفع ،س‌ها است و باعث می‌شود بازی نزولی بالقوه در TLT one تا جلسه بعدی FOMC در فوریه تماشا شود.

ETF اوراق قرضه ،انه 20 ساله (TLT)

ETF اوراق قرضه ،انه 20 ساله (TLT) توسط TradingView

در نمودار روزانه بزرگ‌نمایی شده TLT، می‌بینیم که به نظر می‌رسد جهش از قبل نوسان خود را در بین 100 تا 200 SMA و همچنین سطح اصلاحی فیبوناچی 61% (که با نوسان ش،ته قبلی مطابقت داشت پیدا کرده است. پایین تر از ماه ژوئن).

با توجه به اینکه این اقدام قیمت احتمالاً یک مع، نزولی را تأیید می کند، احتمالاً معامله گران روند فنی و معامله گران سرمایه گذاری را به روند پایین تر می کشاند. و اگر این حرکت تقویت شود، می‌تو،م ببینیم که معامله‌گران به طور بالقوه بازار را به پایین‌ترین سطح نوسان قبلی در 91.85 دلار می‌برند و احتمالاً آن را می‌شکنند.

این به م،ای حرکت تقریباً 7.5- درصدی نسبت به سطوح قیمت فعلی است، اما اگر از ش،ت بالای 61 درصد به ،وان نقطه ابطال تجاری (توقف) استفاده کنید، در آن صورت ریسک به پاداش (R:R) در صورت 91.85 دلار مطلوب نخواهد بود. حدا،ر هدف است.

بنابراین، قبل از در نظر گرفتن یک بازی کوتاه برای م،ا بخشیدن به پتانسیل R:R، یک سناریوی ممکن با توجه به اینکه آ،ین حرکت کوتاه‌مدت ایجاد کرده است، مراقب هستیم تا ببینیم آیا TLT به Fibs / SMA بازمی‌گردد یا خیر. یک سیگنال تصادفی “بیش از حد فروش”.

و با نزدیک شدن سریع به پایان سال، یک سناریوی بالقوه گرفتن سود احتمالاً می تواند جرقه جهشی کوچک را ایجاد کند.

البته، ما همچنین منتظر نکاتی در مورد تغییر شرایط تورم یا اظهار نظر مقامات فدرال رزرو پیش از نشست فوریه FOMC خواهیم بود. هرگونه پیشنهادی مبنی بر کاهش بالقوه، توقف یا حتی مع، شدن افزایش نرخ بهره در سال 2023 قطعاً بر تعصب ما در مورد TLT تأثیر خواهد گذاشت.

اما نظر شما چیست؟ آیا TLT به ،وان فروش است یا باید یک بازی صعودی را در نظر بگیریم، به خصوص در یک ش،ت پایدار بالاتر از میانگین های متحرک؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به ،وان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی شود. معامله در هر بازار مالی مست،م ریسک است. لطفاً افشای ریسک ما را بخو،د تا مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده اید.


منبع: https://www.babypips.com/trading/bonds-interest-rates-tlt-2022-12-28