روبل نوسان پس از بزرگترین رکود هفتگی از ماه جولای توسط رویترز بهبود یافت© رویترز. ع، فایل: تصویر تصویری اسکناس‌های روبل روسیه را روی یک میز در ورشو، لهستان، 22 ژانویه 2016 نشان می‌دهد. رویترز/Kacper Pempel//ع، فایل

نوشته ال،اندر مارو

مسکو (رویترز) – روبل روسیه در جلسه پرنوسان روز دوشنبه به شدت تقویت شد و پس از بزرگترین رکود هفتگی خود از اوایل ژوئیه به دلیل ترس از تأثیر تحریم های نفت و گاز بر درآمد صادراتی روسیه، مقداری جایگاه خود را بهبود بخشید.

روبل هفته گذشته حدود 8 درصد کاهش یافت و در این ماه پس از اعمال تحریم نفتی و سقف قیمتی بیش از 10 درصد کاهش یافت. و، دارایی گفته است که کاهش اخیر به بازیابی واردات مربوط می شود.

تا ساعت 748 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 2.8 درصد قوی تر شد و به 68.31 رسید. در برابر یورو 4.4 درصد افزایش یافت و به 72.4 رسید و با 2.1 درصد در برابر یوان به 9.71 رسید.

Otkritie Research در یادداشتی اعلام کرد که احتمالاً فعالیت تجاری در روز دوشنبه ضعیف خواهد بود و روبل می تواند در ادامه دوره مالیاتی پایان ماه تقویت شود، که معمولاً صادرکنندگان روسی درآمد ارز خارجی را برای پرداخت بدهی های محلی تبدیل می کنند.

روبل همچنان یکی از بهترین ارزهای اصلی جهان در برابر دلار در سال جاری است که با کنترل سرمایه و کاهش واردات حمایت می شود، اما در هفته گذشته جایگاه اول را نسبت به رئال برزیل از دست داده است.

یک معیار جه، برای صادرات اصلی روسیه، در آ،ین جلسه معاملاتی خود قبل از تعطیلات کریسمس به بالاترین حد در سه هفته اخیر رسید و با 3.7 درصد افزایش به 84.0 دلار در هر بشکه رسید.

سهام روسیه بالاتر بود.

بانک سرمایه گذاری سینارا گفت: سرمایه گذاران احتمالاً در هفته پای، سال پرتفوی خود را مجدداً متعادل می کنند که می تواند بازار را در هر جهت حرکت دهد.

شاخص RTS بر اساس دلار با 2.1 درصد افزایش به 983.4 واحد رسید در حالی که شاخص روبل MOEX روسیه با 0.3 درصد افزایش به 2130.6 واحد رسید.

راهنمای سهام روسیه را ببینید

برای اوراق ،انه روسیه رجوع کنید به


منبع: https://www.investing.com/news/economy/rouble-edges-higher-after-biggest-weekly-slump-since-july-2970133