USD/CNH قصد دارد از 6.9650 بر اساس داده های خرده فروشی چینی پیشی بگیرد.


  • USD/CNH با پیشی گرفتن از مقاومت فوری 0.6950 اینچ فاصله دارد زیرا ،ده فروشی چین بیشتر کاهش یافته است.
  • داده‌های ،ده‌فروشی سالانه چین (نوامبر) 5.9٪ در مقابل -3.6٪ مطابق انتظار کاهش یافته است.
  • جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اوج نرخ بهره را 5.1 درصد پس از فشار دادن نرخ بهره در 4.25-4.50 درصد می بیند.

جفت USD/CNH در جلسه توکیو با مقاومت متناوب در حدود 6.9650 مواجه شده است. انتظار می رود این دارایی از مقاومت فوق الذکر فراتر رود زیرا اداره ملی آمار چین داده های ،ده فروشی ضعیف تری را گزارش کرده است.

داده های ،ده فروشی سالانه (نوامبر) انقباض 5.9 درصدی را گزارش کرده است در حالی که خیابان انتظار انقباض 3.6 درصدی را داشت. از آنجایی که تقاضای ،ده‌فروشی بیشتر ضعیف شده است، تأثیر منفی بر شاخص قیمت مصرف‌کننده چین (CPI) آینده خواهد داشت. انقباض شدید در تقاضای ،ده‌فروشی، بانک خلق چین (PBoC) را وادار می‌کند تا به دنبال کاهش سیاست‌ها برای حمایت از چشم‌انداز اقتصادی و افزایش تورم باشد.

جدا از داده‌های ،ده‌فروشی، تولید سالانه صنعتی چین به 2.2% در مقابل اجماع 3.6% و انتشار قبلی 5.0% کاهش یافته است. به نظر می رسد این نتیجه محدودیت های طول، مدت قرنطینه کووید-19 توسط ،ت برای مهار شیوع باشد. از آنجایی که ،ت چین پس از اعتراض عموم مردم محدودیت های مختلف را لغو کرده است، چشم انداز اقتصادی پیشرفت را نشان خواهد داد.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از چاپ پایین ترین سطح شش ماهه خود در 103.49 در روز چهارشنبه، بهبود محض در جلسه آسیایی را نشان داد. شاخص دلار آمریکا در پی هدایت بالاتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) به بالای 103.80 رسیده است. علیرغم کاهش قابل توجه شاخص قیمت مصرف کننده در ایالات متحده، راه رسیدن به هدف تورم 2 درصدی هنوز به پایان نرسیده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اوج نرخ بهره را 5.1 درصد پس از افزایش نرخ بهره در 4.00-4.25 درصد در روز چهارشنبه می بیند و میانگین درآمد ساعتی را تهدید بعدی برای هماهنگی در اقتصاد ایالات متحده ذکر کرده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cnh-aims-to-surp،-69650-on-downbeat-،ese-retail-sales-data-202212150307