S&P 500 Tumble Pressures S&P 500 حمایت مهمی چون نقدینگی باعث ایجاد شرایط نامناسب می شود


S&P 500، نقدینگی و نوسانات نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: S&P 500 محدوده متلاطم بین 3910 تا 3650
  • شارژ در VIX شاخص نوسان باعث شد تا S&P 500 نزدیک به -3.0 درصد سقوط کند و به پایین ترین حد پنج شنبه رسید.
  • در حالی که جرقه های اساسی وجود داشت، لغزش و فشار نهایی بر نقطه می، SPX در بازه اکتبر تا دسامبر آن به دلیل نقدینگی تعطیلات مخدوش شده است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

به نظر می‌رسد که S&P 500 دارایی‌های متمایل به ریسک را برای مق، با رالی معمولی بابانوئل و کاهش راحت نوساناتی که معمولاً به این زمان از سال نسبت داده می‌شود، پیشرو است. در واقع، آنچه می بینیم ممکن است بازتاب مستقیم تری از شرایط نقدینگی باشد که در دوره تعطیلات معمول است. در پایین ترین سطح روز، شاخص S&P 500 نسبت به معاملات نزدیک به ظهر جمعه تا -2.9 درصد کاهش یافت. برای قرارداد آتی emini، با مدت طول، تر معاملات، اوج به پایین (از معاملات صبح قبل از بورس) 3.3- درصد کاهش داشت. از نظر شرایط بازار، این حرکت قابل توجهی است که به نظر می‌رسد با زمان سال مخالفت می‌کند. اساساً، چند ابزار اساسی برای معامله‌گر وجود داشت که مطلقاً به دلیل نیاز دارد: سرفصل‌ها در سراسر چین که در تلاش برای مق، با افزایش موارد کووید است زیرا قرنطینه را کاهش می‌دهد و داده‌های شاخص پیشرو ایالات متحده از هیئت کنفرانس که به اخیراً وارد می‌شود. نگر، های رکود غیرفعال

با این حال، ویژگی‌های فنی احتمالاً بیشترین توجه را برای معامله‌گران فعال جلب کرده است. در کاهش شدید روز، ما یک بازگشت قوی نسبت به “حمایت قبلی به ،وان مقاومت جدید” در اطراف منطقه 3930-15 داریم و بیش از پوششی است که احتمالاً محدوده عملی تا پایان هفته در نظر گرفته می شد. در گرماگرم این حرکت، سقوط S&P 500 آن را از طریق تلاقی سطوح فنی که حمایت م،اداری را نشان می‌داد، پیش برد. برای این شاخص، نقطه می، محدوده اکتبر تا دسامبر درست زیر 3800 قرار دارد. در نزدیکی همین سطح، اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی موج ،ی پس از همه گیری مارس 2020 تا دسامبر 2021 و فیب 38.2 درصدی موج ،سی از 16 آگوست تا 13 اکتبر وجود دارد. در اینجا تراکم همپوش، کافی برای افزایش آگاهی و وزن برای حمایت در این زمینه وجود دارد، به طوری که وقفه بیشتر از آن چیزی است که ما در این بازارها فکر می کنیم. با این اوصاف، این ،وماً به ،وان ش،تن عقیده ثبت نمی شود. با افزایش نوسانات و کاهش نقدینگی، توانایی تبدیل بازارها به یک سکه در برابر موانع فنی کاهش می یابد.
از مشتریان هستند خالص طول،
از مشتریان هستند خالص کوتاه


تغییر در

بلندها

شورت

سلام

روزانه 0% 0% 0%
هفتگی 9% -6٪ 2%

نمودار S&P 500 Emini Futures با حجم و SMAهای 100 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اینکه آیا قرار است تعطیلات پنجشنبه واقعی وجود داشته باشد یا نه، در مورد شاخص نزدیک به معیارهای فنی اهمیت کمتری دارد. ش،ت برای ا،ر معامله گران به دلیل پیامدهای آن برای پیگیری است. و، نادیده گرفتن چشم انداز کمرنگ برای مشارکت در پایان این هفته بسیار دشوار خواهد بود. شرایط تعطیلات به طور طبیعی مشارکت در بازار را از مغازه‌های بزرگی که تعطیلات بازار و مرخصی کارمندان را رعایت می‌کنند، کاهش می‌دهد. این امر بخش بزرگی از وجوه موجود برای گردش فعال را در طی این پنج روز معاملاتی رسمی آ، برای مبادلات ایالات متحده محدود می کند. با نگاهی به هنجارهای تاریخی، شاخص نوسانات VIX معمولاً در این (پنجاه و یکمین هفته) سال کاهش می یابد و ما در حال حاضر از آن هنجار سرپیچی می کنیم. تا پایان روز جمعه خواهیم دید که به کجا ختم می شود. با این حال، حتی در نمونه‌های تاریخی فعالیت‌های ضد روند گذشته، هفته پای، سال حتی در مشاهده تخلیه قابل توجه ثابت‌تر است.

نمودار شاخص نوسانات VIX و USDJPY با همبستگی 20 و 60 روزه (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در معا، نقدینگی در مقابل نوسان، همچنان مهم است که ریسک رویداد برنامه ریزی شده و برنامه ریزی نشده پیش رو که می تواند نوسانات حاد را که مرزهای فنی را نادیده می گیرد، تحت نظر داشته باشد – اما با توجه به بسته شدن مطلق بازارها برای آ، هفته، باز هم بعید به نظر می رسد که دنباله ای برای آن پیدا شود. هیچ توپ کریستالی وجود ندارد، بنابراین ما نمی‌تو،م بد،م که به‌روزرس،‌های برنامه‌ریزی نشده چه خواهند بود، اگرچه نگر،‌های حل‌نشده درباره گمانه‌زنی‌های نرخ، رکود اقتصادی و مبارزات چین قطعاً می‌توانند نقطه عطف منطقی باشند. در مورد مدارک اقتصاد کلان، تنها یک رویداد در تقویم برای من متمایز است: شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو، کاهش تورم PCE. توانایی آن برای استفاده از یکی از موضوعات کلیدی 4Q 2022 بدون تردید است، اما احتمالاً به یک شگفتی قابل توجه نیاز دارد تا در اوا، تعطیلات روشن شود. یک غافلگیری استثنایی در جهت صعودی، مشکل سازترین نتیجه را برای ،، که در بازارهای متمایل به ریسک هستند، خواهد داشت. اگرچه، با توجه به روند تورم و تغییر شاخص قیمت مصرف کننده در یک هفته قبل، این امر غیرمحتمل به نظر می رسد.

تقویم ریسک رویدادهای کلان اقتصادی تا پایان هفته

image3.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

کشف کنید که چه نوع معامله گر فار، هستید
منبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-tumble-pressures-important-support-as-liquidity-makes-for-sloppy-conditions-20221222.html