S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones وارد FOMC شدند


نکات بحث شاخص ها:

  • امروز بعدازظهر تصمیم نهایی FOMC در سال 2022 را به همراه دارد که انتظار می رود 50 واحد پایه افزایش یابد. سوال بزرگتر این است که FOMC در سال آینده به دنبال چه چیزی است.
  • دیروز یک مع، شدید درون روزی به همراه داشت، زیرا قیمت سهام ایالات متحده در ابتدا با انتشار CPI افزایش یافت، اما در ادامه روز عقب نشینی کرد و فتیله بالایی در شمع های روزانه S&P 500، نزدک و داو جونز آشکار شد.
  • پایین ترین سطح سال 2022 در 13 اکتبر پس از انتشار CPI، دو ماه مانده به تاریخ گزارش دیروز CPI تعیین شد. نمونه 13 اکتبر یک فیتیله زیرین گسترده را به همراه داشت که منجر به رالی برای دو ماه آینده شد. واکنش دیروز CPI یک فتیله بالایی را به همراه داشت – با این سوال بزرگ که آیا این بالاترین قیمت ماه دسامبر برای سهام ایالات متحده است یا خیر.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای ،ب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا ال،ای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

دیروز واکنش تهاجمی دیگری به داده های CPI به همراه داشت، تا حدودی شبیه به آنچه چند ماه قبل نشان داد. در 13 اکتبر، CPI ایالات متحده بالاتر از انتظارات بود و سهام در ابتدا در حرکت خشونت آمیز به پایین آمد. S&P 500 به سمت سطح 3500 سقوط کرد. نزدک به 10501 رسید که 61.8 درصد فیبوناچی اصلاحی حرکت همه گیر است. داو، به طور جالبی، بالاتر از پایین ترین قیمت چاپ اوایل اکتبر بود. و سپس زم، که سهام پس از انتشار CPI شروع به افزایش ،د، شاخص تراشه آبی به سمت بالاتری حرکت کرد.

جهش دیروز باعث شد داو به 5 درصد از بالاترین رکورد ثبت شده در ژانویه برسد، که نشان دهنده یک حرکت بهبود باورن،ی در تجارت سه ماهه چهارم است، علیرغم این واقعیت که فدرال رزرو همچنان به دنبال افزایش نرخ بهره و حفظ سیاست های سخت تر در سال 2023 است.

سوال بزرگ در این مرحله این است که چقدر و FOMC در انتشار خلاصه پیش بینی های اقتصادی (SEP) در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد. این شامل ماتریس نمودار نقطه‌ای است که انتظارات اعضای FOMC برای سیاست نرخ‌های آینده است. با توجه به برخی از سیگنال‌های احتمالی رکودی که همراه با سایر عوامل ترس، مانند تعداد مسکن نشان داده شده است، بسیاری شروع به انتظار نوعی چرخش از FOMC در سال آینده کرده‌اند.

آنچه که این محور متضمن است جای سوال دارد. برخی از فعالان بازار حتی به دنبال کاهش نرخ بهره در سال آینده هستند، زیرا پیش‌بینی می‌کنند که افزایش نرخ‌ها که قبلاً انجام شده، دردهای اقتصادی را به همراه خواهد داشت که نیازمند سیاست‌های سست‌تر است. از دیدگاه ا،ر اعضای FOMC، بانک از امروز با فشارهای مستمر به سمت سیاست های سخت تر تا زم، که تورم به طور قانع کننده ای تحت کنترل قرار گیرد، سرعت افزایش ها را کاهش خواهد داد.

همچنین مورد توجه امروز فصلی بودن است. از نقطه نظر تاریخی، سال بی‌رحمانه‌ای برای سهام بود و S&P 500 به تازگی در حالی که چند هفته تا پایان سال باقی مانده، بالاتر از یک روند صعودی صعودی آزمایش شد. این امر می‌تواند درها را برای یک نوع پویایی «رالی بابا نوئل» باز نگه دارد، به‌ویژه اگر فدرال رزرو بتواند از ترساندن شرکت‌کنندگان در بازار در تصمیم نرخ امروز جلوگیری کند.

اما، این کنایه است که برای امروز بعد از ظهر مهم است، همراه با آن انتظارات برای سال 2023.

S&P 500

ورود به مسائل Q4 بسیار نزولی باقی ماند. پس از آن که ،س‌ها در ماه اوت در سمپوزیوم اقتصادی ،ون هول، یک بار دیگر در آگوست به نفع خود شدند، سهام نزدیک به پایین‌ترین سطح سالانه خود نگه داشتند. پس از اینکه نرخ تورم در 13 اکتبر بالاتر از حد انتظار بود، S&P در یک فرورفتگی قوی قرار گرفت تا زم، که حمایت درست بالاتر از سطح رو، 3500 نشان داد.

آن روز یک مع، قوی به همراه داشت، و یک فتیله زیرین گسترده را برجسته کرد که نشان می‌دهد حمایت ،یداران به این موضوع می‌پرد. این فشار صعودی منجر به ایجاد یک ، نزولی کوتاه مدت شد که در نوامبر با انتشار یک گزارش دیگر CPI ش،ته شد.

،ها این حرکت را تا پایان ماه دسامبر ادامه دادند، اما سوال بزرگ اکنون این است که آیا ما بعد از انتشار گزارش دیروز CPI شاهد این بودیم که سناریوی مخالف ظاهر شود یا خیر. تصویر آینه ای از آنچه در 13 اکتبر اتفاق افتاد دیروز رخ داد و فروشندگان واکنشی وحشیانه به قیمت های جدید در حوالی انتشار آن گزارش نشان دادند. این باعث می شود که یک فتیله بالایی در معرض دید از خط روند نزولی 2022 بیرون بیاید.

همانطور که در پیش بینی این هفته نوشته بودم، به دنبال تستی بالاتر از آن خط روند بودم تا با واکنش نزولی مواجه شوم. این می تواند در را برای سناریوهای نزولی باز کند، اما باید در اطراف FOMC پیگیری شود، و ممکن است فوراً نشان داده نشود زیرا فردا صبح تصمیمات نرخ گذاری خارج از اروپا و بریت،ا نیز وجود دارد. اما، اگر نوار این هفته کمتر از نوسان دیروز باشد، ممکن است پتانسیل نزولی در اینجا وجود داشته باشد.

برای سطوح – در کوتاه مدت، 4050 به ،وان پشتیب، باقی می ماند و کمتر از آن، سطح 4k است که بزرگ به نظر می رسد. اگر فروشندگان بتوانند به زیر آن فشار بیاورند، من به منطقه حمایتی برمی‌گردم که از مقاومت قبلی گرفته شده است، که از حدود 3912-3928 ترسیم شده است. در زیر آن و ،س‌ها کنترلی را نشان می‌دهند، که ساپورت‌های بعدی را تا 3867 پایین می‌آورد و سپس یک منطقه هم‌آهنگ را در حدود 3800 می‌اندازد. در روند صعودی قیمت، 4099-4100 کلید باقی می‌ماند، و یک ش،ت بالاتر از آن، در را برای آزمایش مجدد 4139 باز می‌کند. بالاترین قیمت دیروز در 4180 است و نقض آن موضوع نزولی را نفی می کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار روزانه S&P 500

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک

داو از پایین ترین سطح اکتبر و نزدک عقب مانده بود. و با توجه به تأثیر نرخ‌های بالاتر بر ،ب‌وکارهای فناوری سنگین، این امر منطقی بود. و اگر موج دیگری از اقدام نزولی وجود داشته باشد، نزدک می‌تواند به ،وان یک وسیله نقلیه جذاب باقی بماند، زیرا محیط نرخ بالاتر احتمالاً بار بیشتری را بر دوش شرکت‌های سنگین فناوری وارد می‌کند.

از نمودار روزانه نزدک، مقداری مقاومت افقی در ماه گذشته وجود دارد که از سطح رو، 12k به 12074 رسیده است. آن منطقه چندین بار آزمایش شده است و دیروز بالای آن منطقه چاپ شده است، که نشان می دهد ، نر قبلاً منطقه را کمی نرم کرده است و دیگر برای سناریوهای مع، جذاب نیست.

با این حال، چیزی که می‌تواند جذاب‌تر باشد، این است که یک فشار صعودی دیگر دریافت کنیم و اجازه دهیم سطح فیبوناچی 12585 وارد بازی شود. و اگر این فشار به اندازه کافی طول، شود، منطقه مقاومت گرفته شده از حدود 13k می تواند جذاب بماند.

این سناریویی است که من پیش‌بینی می‌کنم در صورتی که FOMC امروز به یک واکنش صعودی خالص منجر شود، پیش‌بینی می‌شود، به طوری که سناریوی مع، در نزدک ممکن است تا معاملات سال 2023 منتظر بماند، اگر اتفاق بیفتد.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ویژگی های معامله گران موفق

نمودار روزانه نزدک

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

داو جونز

داو از پایین ترین سطح اکتبر بالاتر بود و افزایش روز گذشته باعث شد که شاخص کمتر از 5 درصد از بالاترین رکورد تاریخ در ژانویه ثبت شود. این نشان‌دهنده یک بازگشت شگفت‌انگیز است و در این مرحله شاخص تنها 6 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است.

سطح رو، 35k در اینجا مهم به نظر می رسد. ،ها دیروز توانستند برای مدت کوتاهی به آن سطح نفوذ کنند اما قیمت خیلی سریع به زمین بازگشت. حمایت به زودی در نوسان مقاومت قبلی ظاهر شد، و این منجر به یک فشار صعودی دیگر به سمت 35k شد.

با توجه به پیشرفت این حرکت، تعقیب و گریز دشواری خواهد بود. با این حال، سطح پایین‌تر یا در داخل سطح 35k می‌تواند جالب باشد. این یک نگاه نزولی خواهد بود، که اگر به دنبال تنظیمات نزولی در سهام ایالات متحده باشید، ممکن است در جاهای دیگر مانند نزدک جذاب تر باشد.

نمودار قیمت روزانه داو

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/stocks-spx-es-sp-500-nasdaq-100-ndx-dow-jones-levels-into-fomc-20221214.html