5 راه برای ایجاد انعطاف پذیری در معاملات فارکس


یک فیلسوف یون، یک بار گفت:تنها چیزی که ثابت است تغییر است” این ضرب المثل هرگز در دنیای تجارت فار، بدیهی تلقی نمی شود.

ماهیت این صنعت جایی را برای ،، که بیش از حد در مسیر خود قرار دارند باز نمی کند. محرک‌های بازار و استراتژی‌های رایج امروزی ممکن است آن چیزی نباشند که باعث حرکت قیمت یا ایجاد پیپ در آینده شود.

خوشبختانه، انعطاف پذیری چیزی است که می تو،د در طول زمان و با تمرین زیاد توسعه دهید.

البته، منعطف بودن یک معامله گر به این م،ا نیست که در اولین نشانه مشکل، استراتژی های خود را تغییر دهید. همچنین نیازی نیست که شخصیت تجاری خود را به نفع یک استراتژی سودآورتر کنار بگذارید.

در اینجا چند راه ساده برای تبدیل شدن به یک معامله گر انعطاف پذیرتر وجود دارد:

1. محیط بازار را ارزیابی و تنظیم کنید

انعطاف پذیر بودن می تواند به سادگی ارزیابی محیطی باشد که در آن قرار دارید و استفاده از آن دانش برای انتخاب رویکرد من، برای معاملاتتان.

به ،وان مثال، زم، که یک موضوع بازار برای هفته‌ها غالب است، در حالی که معاملات محدوده برای بازارهای کند بهترین هستند، می‌توان از یک سیستم جذب روند استفاده کرد.

یک معامله گر منعطف می تواند علائم را زم، که زمان تغییر تعصبات فرا می رسد، تشخیص دهد. مانند هر معامله گر خوب، شما باید آنقدر با بازارها هماهنگ باشید که بد،د چه زم، ایده های اصلی شما بی اعتبار شده است.

2. در مورد مدیریت ریسک، سازگار باشید

سازگاری با شیوه های مدیریت ریسک نیز ضروری است. این به م،ای شرط بندی در مزرعه و قمار ، راه خود برای سودآوری نیست. معاملات فار، بالا،ه یک بازی اعدادی است.

تا زم، که شانس به نفع شما باشد، به ایده خود اطمینان دارید، و می تو،د بدون از دست دادن خواب، ضربه احتمالی را تحمل کنید، پس نباید هر چند وقت یکبار از تغییر پارامترهای ریسک خود بترسید.

3. دانش خود را به روز کنید

چیزهای ساده ای مانند اطلاع داشتن از میانگین نوسان جفتی که معامله می کنید یا خواندن تأثیر احتمالی کوتاه مدت و بلندمدت یک گزارش خبری می تواند به شما در مورد تغییر شرایط معاملاتی هشدار دهد.

داشتن بیش از یک استراتژی یا برنامه مدیریت ریسک در مجموعه مهارت های معاملاتی شما می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات بازار سازگار شوید.

قبل از اینکه سرمایه واقعی را به آن اختصاص دهید، با اندیکاتورهای مختلف، جفت ارزها و سایر استراتژی‌ها در هر دو شرایط دامنه و روند، آزمایش کنید.

4. مشاهدات بازار خود را دنبال کنید

با استفاده از یک ژورنال معاملاتی، به استراتژی هایی که کار می کنند و استراتژی هایی که موثر نیستند توجه کنید. همچنین به افزودن بینش‌های بازار خود در مورد انتشارات اقتصادی و نحوه واکنش جفت‌های فار، کمک می‌کند.

در حالی که این فرآیند تضمینی برای برنده شدن در معاملات بعدی شما نخواهد بود، می تواند به شما کمک کند تا آن “احساس دل” را برای بازارها ایجاد کنید و دفعه بعد ال،ای بهتری را شناسایی کنید.

همچنین، با توجه به اینکه آیا یک استراتژی خاص جواب می‌دهد یا خیر، می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه معاملاتی خود را تنظیم کنید و بتو،د تاکتیک‌هایی را که در سناریوهای خاص بازار استفاده کنید، انتخاب کنید.

5. با سایر معامله گران فار، در تماس باشید

جدای از دریافت نکاتی در مورد جایی که می تو،د اخبار فار، خود را دریافت کنید، صحبت با معامله گران دیگر همچنین شما را در معرض دیدگاه های مختلف قرار می دهد و نگرش باز را ترویج می کند – چیزی که اگر می خواهید بتو،د تعصبات خود را به موقع تغییر دهید قطعاً به آن نیاز دارید.

تغییر به اندازه برد و باخت در صحنه معاملات رایج است و تنها راه بقا در این صنعت انعطاف پذیری است.


منبع: https://www.babypips.com/trading/5-ways-to-improve-trading-flexibility-2022-12-19