کارگزاری بورس کارگزاری فارابی-فارکس تکنیکال

برای ادامه بحث باید نخست پی به ای سرمایه گذاری های ثابت را به دست بیاوریم. فرض کنید بانک به هر ۱۰۰ تومانی که پرداخت می کنید ۲۰ تومان سود دهد در این حالت پی به ای رقمی در حدود ۵ می باشد. به لحاظ تاریخی بازار سرمایه ایران در طول 5 دهه فعالیت خود، فراز و نشیبهایی را تجربه کرده است. همانطور که متخصصان این بازار میدانند، مجله خبری فارکس تکنیکال پیش از تصویب قانون بازار اوراق بهادار در سال 1348 ساختار متفاوتی بر بازار سرمایه حاکم بوده است. به تعبیر دیگر، بهرغم این سابقه طولانی عمده رشد بازار سرمایه در پرتو قانون جدید بازار اوراق بهادار به دست آمده است که قدمتی سیزدهساله دارد. خوشبختانه در حال حاضر کشور ما از جهات متعددی در عرصه بازار سرمایه پیشتاز است.

با تقسیم ارزش خالص دارایی صندوق بر تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق نزد سرمایه گذاران، ارزش خالص دارایی هر واحد صندوق به دست می‌آید. صندوق های سرمایه گذاری بر اساس نوع فعالیت، ترکیب دارایی‌ها و در نتیجه میزان ریسک و بازده به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در بین انواع صندوق های سرمایه گذاری، صندوق‌های با درآمد ثابت، مختلط، سهامی و مبتنی بر سکه طلا، پرمخاطب‌ترین صندوق‌های بورس هستند. در ادامه به معرفی پرمخاطب‌ترین صندوق های سرمایه گذاری پرداخته می‌شود. صندوق ETF، صندوقی است که خرید و فروش واحدهای آن از طریق سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها امکان پذیر است.

  • گردهمایی سهامداران و مدیران شرکت ها که برای ارائه وضعیت شرکت و تعیین سود، حداکثر چهار ماه بعد از پایان سال مالی شرکت ها تشکیل می گردد.
  • هدف نهایی در مدیریت مالی، حداکثر کردن بازده سهامداران است و سود خالص بهترین ابزار برای تعیین عملکرد مدیریت در دستیابی به این هدف است.
  • از نظر چگونگی سرمایه گذاری، صندوق های سرمایه گذاری به دو نوع قابل معامله و مبتنی بر صدور و ابطال تقسیم می‌شوند.
  • تحلیل تکنیکال فملی از صنعت فلزات اساسی در آخرین بروزرسانی 26 آذرماه 1401، در ادامه تحلیل روزانه نمادهای بورسی مورد بررسی قرار گرفت.

در بازار اوراق بهادار انواع مختلفی از اوراق از قبیل سهام عادی، ممتاز، حق تقدم، مشارکت، قرارداد آتی و … پیش‌گشایش در حالت کلی به وضعیتی گفته می‌شود که فعالین بازار سرمایه می‌توانند برای اوراق بهادار مورد نظر خود سفارش خرید یا فروش ثبت، حذف یا ویرایش کنند اما معامله‌ای انجام نمی‌شود. البته معمولا دقایق انتهایی پیش‌گشایش، فقط امکان ثبت سفارش جدید وجود دارد.

اعلام برخی از نمادهای شامل فعالیت بازارگردانی

روسیه نرخ‌های کلیدی را در ۷.۵۰ درصد ثابت نگه می‌دارد و خطرات تورم را افزایش می‌دهد. احسان خاندوزی از استقبال بیش از ۵۰۰ هزار نفر از سهامداران خرد از طرح بیمه سهام خبر داد . چین مقابله با ارز رمز‌ها را ادامه داده و بانک مرکزی این کشور روز گذشته نقل و انتقال و تبادل هرگونه ارز رمز را غیرقانونی اعلام کرد و خواستار ممنوعیت رسمی این اقدامات شد. با دستور مجید عشقی و در نظر گرفتن شرایط دوطلبان هزینه­­ های مصوب ثبت نام آزمون گواهینامه‌ها تغییر کرد.

بیشترین ارزش صف تقاضا

تحلیل تکنیکال فولاد از صنعت فلزات اساسی در آخرین بروزرسانی 26 آذرماه 1401، در ادامه تحلیل روزانه نمادهای بورسی مورد بررسی قرار گرفت. تحلیل تکنیکال فملی از صنعت فلزات اساسی در آخرین بروزرسانی 26 آذرماه 1401، در ادامه تحلیل روزانه نمادهای بورسی مورد بررسی قرار گرفت. جزئیات دستورالعمل درج و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار توافقی در چهار فصل از سوی شرکت فرابورس اعلام شد که شامل مواردی چون بدون دامنه نوسان، حجم مبنا و اعتبار است. صندوق‌ها و سبدهای کارگزاری فارابی توسط تیمی با سابقه درخشان در بورس مدیریت می‌شود.

نوسان قیمت سهم وحق تقدم برطبق قوانین بورس اوراق بهادارتهران حداکثرنوسان قیمت یک سهم ازمثبت ۴% تامنفی ۴% طی روز می تواند باشدو برهمین اساس حداکثرنوسان قیمت حق تقدم یک سهم ازمثبت ۸%تامنفی ۸% می تواندباشد. همچنین درفرابورس حداکثرنوسان قیمت یک سهم ازمثبت ۵%تا منفی ۵% طی یک روزوحداکثرنوسان قیمت حق تقدم یک سهم ازمثبت ۱۰%تا منفی ۱۰% می تواند باشد. قیمت ابطال، مبلغی است که به ازای فروش هر واحد از یک صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال به سرمایه گذار پرداخت می‌شود.