مبارزه ین ژاپن در برابر دلار آمریکا که پای ثابت‌تری پیدا می‌کند. USD/JPY بالاتر؟


ین ژاپن، USD/JPY، دلار آمریکا، USD/CAD، AUD/USD، نفت خام، طلا – نقاط صحبت

  • ین ژاپن پس از تقویت مجدد دلار آمریکا کاهش یافت
  • بانک‌های مرکزی علی‌رغم ایجاد رکود در آینده به انقباض خود ادامه می‌دهند
  • سهام به جز چین درد را احساس می کند. آیا USD/JPY روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت؟

توصیه شده توسط د،ل مک کارتی

فار، برای مبتدیان

علیرغم اینکه تولید ناخالص داخلی در آنجا تقریباً پیش‌بینی شده بود، ین ژاپن امروز کمی ضعیف‌تر شده است. تولید ناخالص داخلی سالانه -.08٪ برای سه ماهه سوم به جای -1.1٪ پیش بینی شده بود.

بازدهی ،انه داری امروز پس از افت حدود 12 واحد بر ث،ه در سراسر منحنی دیروز، چند واحد پایه اضافه کرده است. 2s 10s با رکورد 40 ساله وارونگی 0.84-%

با برتری ملایم وال استریت، سهام APAC به جز هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین به سمت ج، رفت. امروز گزارش‌های بیشتری مبنی بر عقب‌نشینی چین از سیاست‌های بسیار محدودکننده خود در خصوص موارد صفر کووید-۱۹ وجود دارد.

پس از کاهش در تجارت آمریکای شمالی، دلار آمریکا به طور کلی در طول دوره آسیایی قوی‌تر شده است. ترس از رکود در ایالات متحده پس از اظهارنظرهای این هفته از سوی چندین مدیر ارشد مالی که زنگ خطر رکود اقتصادی در سال 2023 را به صدا درآوردند، همچنان در حال چرخش است.

به نظر می رسد ماهیت هماهنگ اظهارات آنها به دیدگاه آنها وزن اضافه کرده است.

با وجود اینکه بانک کانادا نرخ نقدی خود را 50 واحد پایه به 4.25 درصد افزایش داد، دلار کانادا دوباره پایین آمد. USD/CAD نزدیک به بالاترین سطح یک ماهه 1.3700 معامله می شود.

مازاد تجاری استرالیا در ماه اکتبر 12.22 میلیارد دلار استرالیا به جای 12.1 میلیارد دلار استرالیا پیش بینی شده بود. واردات به جای شتاب 2 درصدی که پیش بینی شده بود، 0.7 درصد کاهش یافت. دلار استرالیا در نزدیکی 68 سنت اندکی کاهش یافته است.

نفت خام با قرارداد آتی WTI نزدیک به 76.50 دلار در بشکه، نزدیک به پایین ترین سطح خود در سال جاری کاهش یافته است. طلا به رشدهای اخیر خود ادامه داد و بالای 1780 دلار در هر اونس معامله شد.

ایالات متحده پیش از سخنر، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، برخی از داده های شغلی را مشاهده خواهد کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می تو،د در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط د،ل مک کارتی

نحوه معامله USD/JPY

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY نگاهی بالاتر از نقطه ش،ت 137.67 داشت، اما پس از رسیدن به بالاترین سطح 137.86 نتوانست رالی را حفظ کند. این سطوح ممکن است به مقاومت خود ادامه دهند.

در ادامه، قله های قبلی 139.90 و 142.25 ممکن است مقاومت ارائه دهند.

در جهت نزولی، حمایت می تواند در پایین ترین سطح ها و نقاط ش،ت قبلی 133.63، 131.74، 131.50، 131.35 و 131.26 قرار گیرد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط د،ل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق د،ال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر
منبع: https://www.dailyfx.com/news/،anese-yen-struggles-a،nst-a-us-dollar-finding-firmer-footing-higher-usd-jpy-20221208.html