فهرست پیگیری فارکس: آیا AUD/JPY جفت ارز برای H1 2023 است؟


AUD/JPY در این هفته پس از رویدادهای مهم سیاست پولی بانک ژاپن و بانک مرکزی استرالیا، در صدر فهرست نظارتی بلندمدت ما قرار گرفت.

آنها چه گفتند و آیا منجر به حرکت حرکتی در AUD/JPY در اوایل سال 2023 خواهد شد؟ بیا یک نگاهی بیندازیم!

واگرایی سیاست پولی در پیش است؟!

اگر روز سه شنبه آن را از دست دادید، بانک مرکزی ژاپن با افزایش سقف نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله ،ت ژاپن از 0.25 درصد به 0.50 درصد، بازارها را تکان داد.

هیچ ، این اتفاق را ندید، و در حالی که کورودا، فرماندار BOJ گفت که این تصمیم برای بهبود عملکرد بازار اوراق قرضه و هموار ، منحنی بازدهی مخدوش است، به نظر می رسد معامله گران آن را بیشتر به ،وان یک تغییر بالقوه گسترده در سیاست پولی ژاپن به دور از یک سیاست پولی بسیار محرک در نظر گرفته اند. رژیم سیاست

اینکه آیا این واقعاً اولین گام به سمت عادی سازی سیاست پولی است یا نه، باید دید، اما با توجه به اینکه رشد دستمزد ژاپنی به نرخ سالانه 2.0% نزدیک می شود و نرخ تورم ژاپن همچنان شتاب می گیرد (به بالاترین حد در 40 سال گذشته می رسد)، این احتمال وجود دارد. بهتر از حتی بانک مرکزی ژاپن احساس می کند که ژاپن دیگر در حالت کاهش تورم نیست.

در همین حال، در استرالیا، صورتجلسه بی،ه نرخ 5 دسامبر بانک مرکزی استرالیا نشان داد که RBA سه گزینه مختلف را برای نرخ‌های بهره در نظر گرفت و تصمیم گرفت با افزایش کمی محافظه‌کارانه‌تر 25 واحدی در ث،ه به 3.10 درصد در مقابل افزایش 50 واحدی در ث،ه برود.

با این حال، آنچه شگفت‌انگیزتر بود این بود که توقفی از افزایش نرخ بهره آنها روی میز بود، پیشرفتی قابل توجه که نشان می‌دهد چرخه انقباضی RBA نسبت به سایر بانک‌های مرکزی بزرگ احتمالاً به پایان خود نزدیک‌تر است.

آنچه ما در اینجا داریم، تنظیم واگرایی سیاست پولی بالقوه است، شبیه به فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن در سال 2022. اولی به سرعت افزایش نرخ را برای مبارزه با تورم فوق العاده تسریع کرد، در حالی که دومی با استناد به شرایط تورم گذرا در 0.10- درصد نگه داشت. .

این همان چیزی است که مسلماً محرک اصلی رالی عظیم USD/JPY در سال 2022 بود که در ماه نوامبر با حدود 30 درصد افزایش به اوج خود رسید. بنابراین، آیا ما شاهد حرکت همان قدر در AUD/JPY خواهیم بود؟

این باید دید، اما در صورتی که BOJ اعلام کند سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه توسط BOJ اعلام شود، حداقل ین می‌تواند به طور بالقوه عملکرد بهتری از بقیه بزرگ‌ها داشته باشد.

این احتمالاً سناریوی مشابهی با اقدام قیمتی فرانک سوئیس برادر «ایمن» ین است که در نیمه دوم سال 2022 پس از اینکه بانک ملی سوئیس شروع به افزایش نرخ‌های بهره از قلمرو منفی در ژوئن در ژوئن کرد، انجام شد. در نمودار زیر:

CHF در مقابل ارزهای اصلی در نیمه دوم سال 2022

CHF در مقابل ارزهای اصلی در نیمه دوم سال 2022 توسط TradingView

بنابراین، اگر BOJ در اوایل سال 2023 سیگنال انقباض بیشتر سیاست پولی را بدهد در حالی که RBA نشان دهنده پایان بالقوه چرخه افزایش نرخ باشد، AUD/JPY احتمالاً در نیمه اول سال 2023 به کجا می‌رود؟

AUD/JPY نمودار روزانه فار،

AUD/JPY نمودار روزانه فار، توسط TradingView

با نگاهی به نمودار روزانه AUD/JPY در بالا، می‌بینیم که واکنش هر دو رویداد سیاست پولی شدید بود زیرا این جفت ارز در یک جلسه تقریباً -4 درصد سقوط کرد تا کنترل 87.50 در پایین‌ترین سطح جلسه آزمایش شود.

این رفتار احتمالاً ش،ت نزولی افزایش 100 و 200 SMA را تأیید می کند که می تواند فروش بیشتری را از معامله گران الگوریتمی به همراه داشته باشد.

این جفت به الگوی خط روند صعودی سقوط کرد و احتمالاً توجه معامله گران تکنیکی/قیمتی را به خود جلب کرد، که احتمالاً بسته به اینکه بازار تثبیت شده و از این منطقه خارج شود، برای هر دو موقعیت صعودی و نزولی قرار می گیرند.

در حال حاضر، احتمالاً ممکن است قبل از تعطیلات آ، هفته / پایان سال، مقداری سود از معامله‌گران کوتاه‌مدت گرفته شود، که ممکن است جرقه‌ای جهش این جفت به منطقه 90.00 – 92.00 داشته باشد.

اینجاست که ما باید جفت ارز را از نزدیک برای مقاومت و ال،ای برگشت نزولی زیر نظر بگیریم تا ببینیم آیا طبقات مختلف معامله‌گران با روند جدید پایین‌تر و تز واگرایی سیاست پولی شروع به قیمت‌گذاری می‌کنند، که سناریوی احتمال بالاتر است (از جمله موارد بسیار طیف گسترده ای از سناریوهای بالقوه 2023) با توجه به محیط کلان نزولی و تصویر بانک مرکزی که در بالا ترسیم شده است.

اگر چنین است، یک منطقه توقف منطقی بالاتر از ال،ای نوس، بالا و میانگین متحرک خواهد بود، و اگر از ناحیه پشتیب، اصلی قبلی در حدود 78.00 تا 80.00 به ،وان یک هدف بلندمدت بالقوه استفاده شود، R:R بالقوه حدود 1:1 تا 2 است. : 1 در بازه زم، یک تا دو ماهه. فرض بر این است که این سناریو اجرا می شود و هرگونه شوک برون زا به بازارها منع می شود. و همچنین به استراتژی ورود/،وج فرد بستگی دارد.

اگر این استراتژی است که تصمیم دارید با آن پیش بروید، و هر طور که تصمیم به راه اندازی تجارت خود دارید، فقط مطمئن شوید که مدیریت ریسک را به درستی انجام دهید و هرگز در هر معامله ای بیش از 1 درصد ریسک نکنید!

این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به ،وان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی شود. معامله در هر بازار مالی مست،م ریسک است. لطفاً افشای ریسک ما را بخو،د تا مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده اید.


منبع: https://www.babypips.com/trading/forex-watchlist-audjpy-2023-bearish-move-2022-12-22