به پیام پنهان بازار در نمودارهای خود گوش دهید » تجارت در بازار را بیاموزید


چگونه پیام پنهان بازار را در نمودارهای خود مشاهده کنیدآیا تا به حال آن پوسترهای Magic Eye را که در دهه 90 محبوب بودند، دیدید که تصویری پنهان در تصویر داشتند و شما مجبور بودید چشمان خود را درست تنظیم کنید و برای دیدن تصویر در فاصله مشخصی از ع، بایستید؟

من شخصاً به یاد دارم که در کودکی آنها را دوست داشتم و واقعاً نمی دانم چه اتفاقی برای آنها افتاده است ، اما وقتی برای اولین بار به درس امروز فکر کردم این تصاویر به ذهنم رسید. این به این دلیل است که دقیقاً مانند آن تصاویر، بازار حاوی یک پیام “پنهان” است که فقط ،، که در هنر و مهارت معاملات پرایس اکشن آموزش دیده اند، می توانند به درستی آن را ببینند. برای یک فرد معمولی که به نمودار قیمت نگاه می کند، دسته ای از میله های به ظاهر تصادفی را می بیند که هیچ م،ایی ندارند، اما معامله گر قیمت اکشن پیامی را می بیند که رد پای پول (اقدام قیمت) روی نمودارها به آنها می گوید.

در این درس، ما قصد داریم در مورد چگونگی شروع دیدن پیام های پنهان در بازار و م،ای آنها صحبت کنیم.

گوش دادن به بازار و شنیدن “گفتن” آن

برای شنیدن آنچه بازار می خواهد به شما بگوید، ابتدا باید دقیقاً بد،د که به چه چیزی گوش دهید. چیزی که به آن گوش می‌دهید سرنخ‌های مربوط به قیمت است که با نمایش «داستان» بازار در نمودار باقی مانده است. و درست مانند خواندن یک کتاب، برای اینکه «صفحه» فعلی م،ا پیدا کند، باید بد،د قبلاً چه اتفاقی افتاده است، بنابراین باید بد،د که چگونه اقدام قیمت گذشته را تجزیه و تحلیل کنید تا عملکرد قیمت فعلی را درک کنید. از آن برای ایجاد یک پیش‌بینی آگاهانه درباره آنچه ممکن است بعداً اتفاق بیفتد استفاده کنید.

ببینید، هر نوار، به خودی خود، واقعاً م،ایی ندارد. این نوار ،یب شده با ساختار یا زمینه بازار اطراف است که تصویر آن بازار را برای شما ترسیم می کند. زم، که شروع به دنبال ، یک بازار به اندازه کافی کردید، از نزدیک آن را می‌شناسید و به آن احساس می‌کنید، این به مرور زمان می‌آید، اما واقعاً «شنیدن بازار» به این م،است.

اکنون، دقیقاً چقدر به بازار گوش می‌دهید و آنچه را که می‌خواهد به شما بگوید «می‌شنوید»؟ شما این کار را از طریق تحلیل اکشن قیمت انجام می دهید و من قصد دارم چند نمونه خاص از این را در زیر به شما ارائه دهم…

نمودارها روش بازار برای “صحبت” ، با ما هستند، اما اگر ند،د به چه چیزی گوش دهید، پیام مستقیماً بالای سر شما خواهد رفت. بیایید نگاهی به برخی از قطعات اصلی زبان اکشن قیمت بازار بیندازیم…

رفتار قیمت اخیر و شرایط بازار

اولین پیام اصلی که باید یاد بگیرید که در نمودارها بشنوید این است که آیا بازار در حال روند است یا خیر. اگر ترند است، این برای شما بسیار بسیار خوب است، زیرا معاملات روند کاملاً ساده ترین راه برای ،ب درآمد در بازارها است. اگر روندی نداشته باشد، احتمالاً در یک محدوده معاملاتی بزرگ (که می تواند برای معامله خوب باشد) یا در یک محدوده معاملاتی بسیار کوچک و تصادفی تر (متوقف و معمولاً برای معامله خوب نیست) تثبیت می شود. این نکته مهمی است که باید در همان ابتدا رمزگشایی را یاد بگیرید، زیرا واقعاً تعیین می کند که در چه جهتی به دنبال تجارت هستید و رویکرد کلی شما نسبت به آن بازار در آن شرایط چگونه است.

در نمودار زیر توجه کنید که قیمت از یک دوره حرکت قیمت متلاطم / جانبی (محدوده کوچک) به یک ش،ت قوی منتقل شد، سپس یک عقب نشینی به نقطه می، محدوده معاملاتی، قبل از اینکه یک روند صعودی حفظ شود و قیمت را برای ماه‌ها بالاتر برد…

پیام پنهان بازار

در این تصویر، قیمت قبل از م، و ورود به یک دوره طول، از اقدامات جانبی قیمت، به شدت روند صعودی داشت. بدیهی است که دوره های روند معاملات بسیار آسان تر و پربارتر بودند. با این حال، بسیاری از معامله‌گران به تجارت ادامه می‌دهند (و پول خود را از دست می‌دهند) زیرا نمی‌دانند چگونه زبان عمل قیمت را به درستی تفسیر کنند، که به وضوح به آنها می‌گفت که بازار در حال ورود به دوره‌ای است که تجارت PA دشوارتر است.

پیام پنهان 2

سطوح کلیدی و تجزیه و تحلیل فنی “عالی” در مقابل “ناقص”.

شاید مهم‌ترین «پیام» بعدی که بازار می‌تواند برای شما ارسال کند این باشد که قیمت چگونه در سطوح اصلی نمودار واکنش نشان می‌دهد/رفتار می‌کند. گاهی اوقات، یک بازار به سطوح نزدیک بسیار بسیار خوب احترام می گذارد (تقریباً دقیق یا حتی در بسیاری از موارد دقیق). گاهی اوقات، نه چندان. من ترجیح می‌دهم بازارهایی را معامله کنم که سطوح کلیدی را رعایت می‌کنند، زیرا این به من می‌گوید که به هر دلیلی، این ممکن است در آینده نزدیک ادامه یابد. هنگامی که این سطوح را شناسایی کردید، سپس می تو،د منتظر بم،د تا سیگنال های اقدام قیمت با احتمال بالا در آنها شکل بگیرد. با این حال، اگر قیمت به خوبی سطوح را رعایت نمی کند، ممکن است بخواهید در حال حاضر از آن بازار اجتناب کنید.

نحوه واکنش قیمت در اطراف سطوح کلیدی آشکار بسیار مهم است. آیا ما در حال حاضر از نظر فنی “کامل” هستیم یا تکنیک های فنی آشفته تر و ناقص هستند؟

hiddenmessage3

ش،ت های کاذب سطوح کلیدی و سیگنال های متضاد

طبیعت انسان و سیم کشی مغز، ا،ر مردم را به معامله گران واقعاً بد تبدیل می کند. به این دلیل است که وقتی به نمودار نگاه می کنیم و می بینیم که در حال بالا رفتن است، احساس می کنیم که قرار است به بالا رفتن ادامه دهد، اما این معمولاً زم، است که دوباره پایین می آید، lol. برای مبتدی یا تاجری که هنوز نمی‌داند چگونه گوش کند و بشنود که عمل قیمت به آنها می‌گوید، می‌تواند بسیار بسیار ناامیدکننده باشد. یک بار چیزی که من به طور گسترده در مورد وبلاگم و در دوره های تجاری خود نوشتم، این است که چگونه باید برخلاف سود در بازار معامله کنید. سرنخ‌های اقدام قیمتی وجود دارد که ما را به زم، که حرکتی برع، در جریان است و قیمت در حال برگشت به جهت مخالف است، راهنمایی می‌کند. یکی از آنها ش،ت کاذب یک سطح است و البته استراتژی معاملاتی جعلی نیز وجود دارد. اینها برخی از ال،ای مورد علاقه من برای معامله هستند زیرا روانشناسی بازار را نشان می دهد و سرنخ قدرتمندی برای آنچه ممکن است در آینده اتفاق بیفتد است.

توجه داشته باشید، در نمودار زیر، قیمت قبل از اینکه دوباره به حالت تهاجمی کاهش یابد، یک ش،ت کاذب از مقاومت انجام داد.

hiddenmessage4

سیگنال‌های اقدام قیمت ناموفق عالی هستند. صبر کن چی؟

آه، سیگنال اقدام قیمت ناموفق، بله، آنها می توانند دردناک باشند و در واقع گاهی اوقات یک معامله به سادگی کار نمی کند، این یک واقعیت تجارت است که باید از طریق مدیریت ریسک من، با آن مق، کنید. اما، (شما می دانستید اما در حال آمدن است) گاهی اوقات سیگنال های اقدام قیمت ناموفق می توانند سیگنال های بسیار قدرتمندی باشند. برای مثال، اگر می‌بینید که قیمت سیگنال خاصی را که فکر می‌کردید نتیجه مع، داشته باشد، نقض می‌کند، از خود بپرسید که چه چیزی به شما می‌گوید؟ بازار می خواهد به شما چه بگوید؟

زیاد بهش فکر نکن اگر سیگنال اقدام قیمت را مشاهده کردید که با ش،ت مواجه شد، این یک سرنخ قوی است که قیمت ممکن است در همان جهت حرکت کند…

پیام پنهان 5

مناطق رویداد و سیگنال های اقدام قیمت سودآور اخیر

اگر نمی‌د،د حوزه‌های رویداد چیست، پیشنهاد می‌کنم درس من در مورد این موضوع را بخو،د، زیرا آنها حوزه‌های پیام بسیار مهمی هستند که بازار از شما می‌خواهد آن‌ها را تماشا کنید. وقتی سیگنال‌های چندگانه قیمت را می‌بینید که از یک منطقه یا منطقه مشابه به دست می‌آیند، ممکن است یک منطقه رویداد داشته باشید، و اگر سیگنال دیگری را در آن منطقه ببینید، سیگنال بسیار قوی‌ای است که باید در نظر بگیرید.

به میله‌های پین در این سطح توجه کنید، زم، که آ،ین مورد در سمت راست شکل گرفت، اگر نمی‌دانستید چگونه پیامی را که بازار به شما می‌دهد تفسیر کنید، یک حرکت بسیار سودآور را از دست داده‌اید…

پیام مخفی6

من به شما نیاز دارم که فراتر از قانون واقعی تجارت فکر کنید

تحلیل تکنیکال یک زبان است و اگر می‌خواهیم شانسی برای موفقیت در تجارت طول،‌مدت داشته باشیم، باید آن زبان را تفسیر کنیم.

همانطور که بیشتر افراد تجاری ثروتمند به شما خواهند گفت؛ گوش دادن زیاد، شنیدن حرف های دیگران و جمع آوری بازخورد، سپس تصمیم گیری. اغلب گفته می شود “آ،ین مردی در اتاق باش که صحبت می کند”. یک عبارت تجاری کلیشه ای از ا،ر کتاب های رهبری ،ب و کار، اما اتفاقاً درست است. ترجمه شده در دنیای تجارت، ما می‌تو،م به پیام بازار گوش کنیم و سپس اجازه دهیم بازار به ما نشان دهد که چه کاری می‌خواهد انجام دهد، سپس از بازخورد جمع‌آوری‌شده برای شکل‌دهی به نظر خود، برنامه‌ریزی و سپس عمل ، بر اساس آن استفاده می‌کنیم.

با این حال، چیزی فراتر از «گوش دادن به پیام» است، شما باید پیام‌هایی را که بازار برای شما ارسال می‌کند ،یب کنید (نمونه‌های بالا را ببینید) و آن پیام‌ها را در «داست،» که در نمودار از چپ به راست گفته می‌شود، فرموله کنید. شما می‌خواهید یک «نقشه» بصری را با حاشیه‌نویسی فاکتورهای فنی روی نمودارهایتان درست مانند من در تفسیر هفتگی بازار خود ترسیم کنید.

ما از این پیام برای انجام معاملات و اجتناب از معاملات و ایجاد یک احساس کلی از شرایط بازار استفاده می کنیم، مانند خواندن آب و هوا و پیش بینی ها. شما به هر پیش‌بینی که انجام می‌دهید عمل نمی‌کنید، اما برخی از آنها ممکن است برای برنامه‌ریزی کارهای بعدی بسیار مفید باشند.

در این راستا، شما می‌خواهید بر اساس واضح‌ترین پیام‌ها عمل کنید و تنها بر اساس قوی‌ترین پیش‌بینی‌های بازار عمل کنید، پیام‌هایی که ما تفسیر می‌کنیم صرفاً آن چیزی نیست که من معمولاً به ،وان تلاقی عوامل آموزش می‌دهم. مفهوم «گوش دادن به پیام‌های بازار» واقعاً چیزی فراتر از مشاهده یک تنظیم تجاری است. ما در مورد گوش دادن به پیامی صحبت می کنیم که بازار در مورد پول هوشمند به ما می گوید، با آن اطلاعات می تو،م بسیاری از چیزها را رمزگشایی کنیم، ما بسیار فراتر از این ایده هستیم که “هی من می توانم 1 + 2 چیز را ببینم، بنابراین اکنون باید اقدام به.” هنگامی که به نقطه خاصی در تسلط بر قیمت اکشن خود رسیدید، احساس خواهید کرد که بازار در واقع «با شما صحبت می‌کند» و به شما می‌گوید که چه کاری انجام دهید، نه اینکه بخواهید به آن بگویید چه کاری انجام دهد (که هرگز جواب نمی‌دهد).

نتیجه

رویکرد معاملاتی من مبتنی بر تماشای روزانه نمودارها و تفسیر پیام هایی است که از بازار پخش می شود. ما باید آنجا باشیم تا به آن گوش دهیم، نقشه برداری کنیم و تفسیرش کنیم. به این فکر کنید که هر روز یک صفحه از یک کتاب را بخو،د. در دنیای تجارت، این بدان م،است که در تعطیلات نیویورک هر روز دوشنبه تا جمعه، من آنجا هستم و به پیام در حال پخش گوش می دهم (ی،ی در حال خواندن اکشن قیمت، نقشه برداری نمودارها و رمزگشایی پیام پنهان آن). با این حال، این بدان م،ا نیست که من تمام روز آنجا نشسته ام و به نمودارها خیره شده ام. من زمان‌های برنامه‌ریزی شده‌ام را برای بررسی بازارها هر روز دارم و اگر آن روز چیزی از نمودارها نشنیدم، تا فردا آنها را فراموش می‌کنم. من آنجا نمی نشینم و تلاش بیهوده ای برای «اجبار ،» چیزی که وجود ندارد، نمی کنم

از هر ده بار نه بار اقدامی نمی‌کنم، اما از هر ده بار که اقدام می‌کنم، یک بار “ماشه” را روی تجارت می‌کشم، مانند یک تک تیرانداز مرگبار که منتظر است تا “شات کشتار” را پس از معامله من، بزند. تنظیم در تمرکز است. اگر می‌خواهید درباره گوش دادن به آنچه بازار می‌گوید و یادگیری تفسیر مؤثر آن اطلاعات بیشتری ،ب کنید، دوره تجارت حرفه‌ای من را برای اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

لطفا نظر خود را در مورد این درس در زیر بنویسید…

اگر شما هر گونه سوال، لطفا با من در اینجا تماس بگیرید.

چاپ دوستانه، PDF و ایمیل

ویژه کریسمس: 75% تخفیف در دوره تجارت حرفه ای Nial Fuller و پشتیب، ایمیل VIP (پایان می یابد 31 دسامبر) – در اینجا بیشتر بد،د
دوره بازرگ، حرفه ای نیل فو،
کارگزار ترجیحی 2020 v1


منبع: https://www.learntotradethemarket.com/forex-trading-strategies/markets-hidden-message