افکار من در مورد نوسانات اخیر بازار و بحران کرونا » یاد بگیرید که در بازار معامله کنید


دانشجویان و خوانندگان گرامی

با توجه به میزان درخواستی که از خوانندگان و دانشجویان خود در رابطه با ویروس کرونا و نوسانات اخیر بازار دریافت می‌کنم، احساس می‌کنم که مجبورم نظرات خود را در مورد وضعیت، از منظر تجارت و سرمایه‌گذاری و همچنین از منظر شخصی به اشتراک بگذارم.

من این مقاله را در قالب پرسش و پاسخ تهیه کرده‌ام تا نظرات و نگر،‌هایی که بسیاری از شما در چند هفته گذشته برای ما ارسال کرده‌اید را به بهترین شکل برطرف کنم.

س: آیا ،ب و کار یا خدمات LTTTM با وضعیت ویروس کرونا قطع می شود؟

آ:

من در خانه با خانواده خود در انزوا هستم و از هرگونه تماس بیرونی اجتناب می کنم. بقیه تیم LTTTM نیز از خانه کار می کنند. در صورتی که من یا یکی از اعضای تیم بیمار شویم، یک طرح اضطراری برای ادامه سرویس LTTTM داریم. نمایش همچنان ادامه خواهد داشت، همانطور که از سال 2008 شروع کردیم.

س: به طور کلی درباره وضعیت کرونا چه فکر می کنم و چه کار می کنم؟

آ:

همانطور که می نویسم بازارهای سهام ایالات متحده در یک شب حدود 13 درصد سقوط ،د، که بدترین افت از زمان سقوط سال 1987 است. بازار اکنون تا کنون حدود 30 درصد کاهش یافته است. این بی‌ثبات‌ترین اقدام قیمتی بوده است که من در تمام سال‌های معاملاتم شاهد آن بوده‌ام.

اگر فکر می‌کنید همه‌گیری ویروس به آنچه کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند منجر می‌شود، اکنون به یک فروپاشی بازار تقریباً خودشکوفایی تبدیل شده است. سردرگمی معامله گران و سرمایه گذاران شروع به دیکته ، این حرکات نوسان می کند تا حقایق و شواهد. متأسفانه اکنون که بازارها این سطح از آسیب های فنی را ایجاد کرده اند، ممکن است برای مدتی در این وضعیت هرج و مرج بم،م تا اینکه ببینیم جهان شروع به نشان دادن نشانه های روشنی از ،وج از این بحران ویروسی و اقتصادی کرده است.

من اعضایی در ایتالیا، کره ج،ی، چین و سایر مناطق به شدت آسیب دیده دارم که داستان هایی درباره جدی بودن این وضعیت ویروس به اشتراک گذاشته اند. از تمام بحث‌های من با افراد مرتبط و همچنین تحقیقات عمیق خودم به صورت آنلاین (رسانه‌های جریان اصلی)، مشخص است که این ویروس بسیار جدی است و برای افراد خاصی در جامعه، به‌ویژه افراد مسن‌تر، خطرناک است. نسل و افرادی که شرایط بهداشتی موجود دارند. علیرغم خطرات گسترده ای که برای بخش بزرگی از جمعیت وجود دارد، واقعیت این است که جهان اکنون بسیار از خطر این ویروس آگاه است و با توجه به اینکه همه در حال آماده شدن و آماده شدن برای بدترین شرایط هستند، ممکن است همه گیری جه، سریعتر از آنچه همه ما انتظار داشتیم به پایان برسد. ، بزنم به تخته.

مطمئناً زمان وحشت و دویدن برای پناهگاه های بمب نیست، اما زمان آن است که هوشیار باشیم، برنامه داشته باشیم و از خود و عزیزانمان در برابر عفونت احتمالی محافظت کنیم (مخصوصاً افراد مسن که بیشتر در معرض خطر هستند).

در این مرحله، اقدامات احتیاطی شخصی از جمله جداسازی خودم و خانواده از دنیای بیرون را انجام داده ام. من مواد غذایی را ذخیره کرده‌ام تا در صورت نیاز ماه‌ها دوام بیاورم (همانطور که من صحبت می‌کنم، فروشگاه‌های محلی ،ید را محدود می‌کنند و قفسه‌ها همچنان تقریبا خالی می‌مانند). همچنین از والدین و دوستان بزرگترم خواسته ام که از همه افراد از جمله خانواده خودشان جدا شوند. من همچنین به آنها پیشنهاد کرده‌ام که به جای رفتن به فروشگاه‌ها و خطر ابتلا به عفونت، غذا تحویل دهند. بیشتر تلاش‌های من برای کمک به خانواده و دوستانم برای آماده شدن برای بدترین سناریوی احتمالی بر روی گوش‌ها ناشنوا مانده است، بنابراین این موضوع کمی من را نگران کرده است. مردم تمایل دارند بر این باور باشند که هرگز برایشان اتفاق نخواهد افتاد و در نهایت ما نمی تو،م دیگران را کنترل کنیم، فقط می تو،م واقعاً کارهایی را که خود انجام می دهیم کنترل کنیم.

س: چرا بازارها اینقدر دیوانه هستند و آیا همه چیز خوب است؟

آ:

این یک قو سیاه واقعی است.

حرکات در بازارها هم شدید و هم غیرمنتظره بوده است. این یک قو سیاه واقعی است (رویداد غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی که پیش بینی آن بسیار دشوار یا غیرممکن بود)، که باعث هرج و مرج واقعی در بازارهای مالی و اقتصادهای جهان می شود. این حرکت به دلیل وحشت و سردرگمی قابل پیش بینی مردم اغراق شده است، و مانند همیشه، الگوریتم های کامپیوتری (کوانت ها) به شتاب پشت بسیاری از این حرکات دیوانه وار روزانه در بازارها دامن می زنند.

تنها چیزی که باید از آن ترسید، خود «ترس» است

ا،ر فعالان بازار ،ده‌فروشی در واقع بر این باورند که جهان در حال پایان است، سطح هرج و مرج در سهام و کالاها به ویژه بی‌سابقه است. به دلیل نوسانات شدید قیمت، می د،م که روانشناسی معامله گر و سرمایه گذار معمولی شاهد وحشت بسیاری از فعالان بازار خواهد بود و حتی بدون اینکه بفهمند واقعاً چه اتفاقی می افتد، تصمیم می گیرند. برخی به ناچار مجبور به فروش به دلیل مارجین کال یا صرفاً جذب سرمایه برای اداره تجارت خود در این اقتصاد کند خواهند شد.

مشکلی که ما در اینجا داریم این است که وحشت و واکنش بیش از حد ممکن است در واقع علت GFC دیگری باشد که با خود بحران کرونا مق، می کند. هنگامی که تمام جهان از داشتن دارایی های مالی بترسید و از هر نوع سفر یا حتی ، خانه خود ترسیدید، بدون در نظر گرفتن علت واقعی، یک سقوط خودکامه در اقتصاد جه، خواهید داشت. ترس و وحشت خطر واقعی برای همه ما در اینجا هستند و نه فقط خود همه گیری ویروس.

تغذیه برای نجات “دوباره”

درست همانطور که در سال 2008/2009 GFC دیدیم، فدرال رزرو ایالات متحده به تازگی اقدامات نجاتی را برای تلاش برای جلوگیری از خونریزی در بازارهای مالی و بازارهای اعتباری اعلام کرده است. کشورهای سراسر جهان و بانک های مرکزی همه با هم کار می کنند تا اقتصاد محلی مربوطه خود را تحریک کنند و به ،ب و کارهای محلی کمک کنند تا از طوفان اقتصادی فعلی عبور کنند. متأسفانه این تاکتیک‌های نجات هر ،ب‌وکار محلی را نجات نمی‌دهد و مطمئناً هر شرکت فهرست شده را نجات نخواهد داد. در نتیجه بحران کنونی ورش،تگی و ورش،تگی وجود خواهد داشت و بازارهای سهام، اعتبار و ارز جه، از قبل قیمت گذاری می کنند.

سرمایه داری ادامه خواهد داشت

تاریخ نشان داده است که بانک‌ها و ،ت‌های ذخیره اجازه نمی‌دهند بازارها یا اقتصاد سقوط کنند. آنها قبلا دنیا را نجات داده اند و دوباره برای نجات آن تلاش خواهند کرد، بنابراین ما باید خوش بین باشیم. هنگامی که بازار سرانجام با این ایده بیدار شد که یک ماموریت نجات از سوی بانک ها و ،ت در راه است، امیدواریم اوضاع شروع به تثبیت کند، درست همانطور که در سال 2008/2009 GFC و سایر نقاط بحر، در تاریخ اخیر انجام شد.

این مهم است که همه ما درک کنیم که مهم نیست در حال حاضر چه اتفاقی می‌افتد، این «پایان روزها» نیست، این «پایان سرمایه‌داری» نیست و همه چیز به طور معمول درست از جایی که در نهایت متوقف شد ادامه خواهد داشت. مهم است که خوشبین بم،د، زیرا اگر خود را در منفی بودن غوطه ور کنید، 1. به مشکل اضافه می کنید و 2. فرصت های عظیم تجارت و سرمایه گذاری را از دست خواهید داد.

س: آیا من هنوز فکر می کنم که ترامپ در سال 2020 دوباره انتخاب خواهد شد؟

آ:

از زم، که پیش‌بینی کردم ترامپ در انتخابات 2016 برنده خواهد شد و 500% + بازدهی در آن شرط‌بندی/معامله به دست آوردم، مردم از من درباره افکار من در مورد پیروزی ترامپ در سال 2020 می‌پرسیدند. دیدگاه من این است که امیدوارم همه‌گیری تا نوامبر ایالات متحده پایان یابد. انتخابات ریاست جمهوری. ترامپ به‌،وان استادی که هر رویدادی را به نفع خود می‌چرخاند، از طریق تلاش‌های تیم‌های واکنش خود و پایان دادن به بحران، جان انسان‌ها را نجات داده است. او اعتبار احیای بازار سهام V شکل را که در نهایت پس از فروکش همه‌گیری رخ خواهد داد، به عهده خواهد گرفت، دوستانش در فدرال رزرو ایالات متحده مطمئن خواهند شد که این اتفاق می‌افتد. حامیان فعلی او و حامیان خاموش جدید او در تعداد زیادی ظاهر خواهند شد و ترامپ در نوامبر 2020 به طور قانع کننده ای ادعای پیروزی خواهد کرد. ممکن است در هفته‌ها/ماه‌های آینده فرصت‌هایی برای حمایت از ترامپ بیش از شانس‌های پولی وجود داشته باشد، و این ارزش توجه ، را دارد. ممکن است در اوا، سال پستی در این مورد بنویسم.

س: شرایط فعلی بازار را چگونه معامله می کنم؟

آ:

در همه جا به دنبال فرصت ها باشید.

برای من و سایر معامله گران با تجربه، فرصت های شگفت انگیزی برای معامله نوسانات و روندهای کوتاه مدت در طیف وسیعی از بازارها وجود دارد. در هفته‌های اخیر فرصت‌های زیادی برای ورود به تجارت وجود داشته است که بازدهی با ریسک بالا را ارائه می‌دهد. ما شاهد نوسانات شگفت انگیزی در طلا، S&P 500، Crude Oil، و تمام جفت های اصلی FX، فقط برای نام بردن چند بوده ایم.

معامله گر صبور منتظر می ماند تا نوسانات را با مشاهده سیگنال های اقدام قیمت برای شناسایی نقاط عطف کوتاه مدت معامله کند یا منتظر می ماند تا روندها را با مشاهده اصلاحات به سطوح کلیدی و استفاده از سیگنال های اقدام قیمت برای شناسایی زمان از سرگیری حرکت روند غالب معامله کند.

برای سرمایه گذاران، فرصت های شگفت انگیزی برای انتخاب سرمایه گذاری های بلندمدت در شرکت های قوی که در لیست ،ید سرمایه گذاری خود داشته اند، وجود دارد. حرفه ای ها در این شرایط وحشت نمی کنند، آنها در فرصت های سودآوری بزاق می ریزند و از این نوع شرایط بازار استقبال می کنند.

به معاملات فضایی برای حرکت بدهید، این زمان‌های غیرعادی است.

در طول این نوسان شدید، مهم است که معامله‌گران به معاملات خود فضایی بدهند که به م،ای استفاده از حد ضرر گسترده‌تر و اندازه موقعیت تنظیم شده است. به ،وان مثال، در حالی که همان دلار را در معرض خطر در هر معامله قرار می دهید، می تو،د به جای 2 لات، 1 لات معامله کنید. می‌تو،د به جای 200 از توقف افت گسترده‌تر 400 امتیازی استفاده کنید. به یاد داشته باشید، اگر اندازه موقعیت را کاهش دهید، توقف‌های گسترده‌تر به م،ای ریسک بیشتر نیست. مح،ات را انجام دهید و مراقب ریسک خود باشید.

از شرایط دیوانه کننده بازار و زمان آزاد تازه پیدا شده برای یادگیری و تمرین هنر خود استفاده کنید.

اگر از من خوشتان می آید و قصد دارید چند هفته/ماه آینده را در خانه به کار بگذر،د یا آ، هفته ها را به جای بیرون رفتن برای دیدن دوستان و خانواده خود دراز بکشید، باید از این وقت آزاد تازه پیدا شده برای تمرکز بر خودآموزی خود استفاده کنید. رویکرد معاملاتی خود را مطالعه کنید و استراتژی های معاملاتی خود را در شرایط واقعی تمرین کنید. هرگز زمان بهتری برای غوطه ور شدن در بازار وجود نداشته است، زمان هیجان انگیزی برای یادگیری و زمان هیجان انگیزی برای تجارت است.

افکار پای،:

چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​تعداد کمی از نخبگان ممتاز این جهان را کنترل می کنند، و آنها آن را برای مدت بسیار طول، کنترل کرده اند. بازارهای مالی مک،زمی است که آنها برای انتقال ثروت و کنترل ثروت استفاده می کنند. آنها نمی گذارند بازی متوقف نشود، جهان ادامه خواهد یافت و شرکت ها و مردم در آینده ای نه چندان دور به حالت عادی باز خواهند گشت. از زمان شروع سرمایه داری در چند قرن گذشته همیشه این گونه بوده است و به این زودی ها تغییر نخواهد کرد. پس خوشبین باشید و در نهایت همه چیز به حالت عادی باز خواهد گشت و زندگی ادامه خواهد داشت. در عین حال، سعی کنید برای خودتان پول در بیاورید و از فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری فراو، که بر روی ما وجود دارد، سرمایه‌گذاری کنید.

فکر می‌کنید واقعاً در حال حاضر در جهان و بازارها چه می‌گذرد؟ چه چیزی را معامله کرده اید یا به دنبال تجارت بوده اید؟ برای چند هفته و چند ماه آینده چگونه برنامه ریزی می کنید؟ با گذاشتن نظرات خود در زیر با من صحبت کنید و من به هر نظر پاسخ خواهم داد.

ایمن بم،د و تجارت خوبی داشته باشید،

نایل فو،
ساحل طلایی، استرالیا
17 مارس 2020

چاپ دوستانه، PDF و ایمیل

ویژه کریسمس: 75% تخفیف در دوره تجارت حرفه ای Nial Fuller و پشتیب، ایمیل VIP (پایان می یابد 31 دسامبر) – در اینجا بیشتر بد،د
دوره بازرگ، حرفه ای نیل فو،
کارگزار ترجیحی 2020 v1


منبع: https://www.learntotradethemarket.com/nial-fullers-blog/my-t،ughts-on-recent-market-volatility-the-coronavirus-crisis