CADJPY: پایین ترین سطح جدید در سال 2022 در آستانه انتشار CPI کانادا


دیروز، بانک ژاپن به طور غیر منتظره آن را بهینه سازی کرد کنترل منحنی بازده سیاست (YCC)، هدف خود را برای بازده اوراق قرضه 10 ساله به 0.5٪ (قبلا 0.25٪). این حرکت نشان دهنده حرکت بانک مرکزی به سمت عادی سازی سیاست است و در عین حال واکنش بازار به ،وج از سیاست فوق العاده آسان را نیز آزمایش می کند. بانک مرکزی بعداً گفت که “فقط به جای برداشتن محرک، تنظیم دقیق انجام می دهد” و “هنوز حجم ،ید اوراق قرضه خود را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد”، اما این همچنان بازار را از ایجاد موج نوسانات متوقف نکرد. به طور خلاصه، زم، که بانک مرکزی ژاپن دیگر مانند گذشته ضعیف نباشد، اسپرد بین دلار و ین ممکن است کاهش یابد و افزایش ارزش ین باعث جذب سرمایه خارجی به ژاپن خواهد شد.

شکل 1: اوراق قرضه چند ترانشه ژاپن و بازده. منبع:اوراق قرضه ،تی جه،

پس از اعلام این خبر، بازار اوراق قرضه ژاپن به طور قابل توجهی طنین انداز شد. در مقایسه با ماه قبل، بازده اوراق قرضه 7/8 ساله تقریباً 20 واحد در ث،ه افزایش یافت. بازده 6/15 ساله افزایش بیش از 15 واحد در ث،ه را ثبت کرد. بازده 10/20 ساله بیش از 14 واحد در ث،ه افزایش یافت [10-yr highest since 2015]; بازده 30 ساله بیش از 7 bps افزایش یافت در حالی که بازده 4/5 ساله بیش از 6 bps افزایش یافت. بازدهی بلندمدت (15، 20، 30 و 40 ساله) در مقایسه با شش ماه قبل بیش از 20 واحد رشد داشته است.

تا پایان دیروز، USDJPY متحمل فروش کوتاه مدت شد و سقوط کرد بیش از 5 درصد از بالاترین سطح روزانه 137.47 برای بستن در 131.69، نزدیک به پایین ترین سطح 4 ماهه. فروش یک روزه آن نیز از سطح مشاهده شده در 10 نوامبر فراتر رفت (-4.57٪). در نشست امروز آسیا، گلدمن ،س انتظار دارد که حرکت بعدی بانک مرکزی ژاپن کنار گذاشتن نرخ های بهره منفی باشد. نائوهیکو بابا، اقتصاددان ارشد و مدیر عامل بخش ژاپن این بانک، همچنین خاطرنشان کرد که “حذف نرخ های بهره منفی، پایداری سیاست کنترل منحنی بازده BoJ را افزایش می دهد.”

تحلیل فنی

بعداً امروز، بازار شاهد این خواهد بود CPI کانادا داده های ماه نوامبر بازار انتظار دارد که داده ها قبلاً 0% سالانه و 0.7% را ثبت کنند. اگر داده ها مطابق انتظار عمل کند، این پایین ترین سطح از ماه اوت خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که سال به سال، داده‌ها به سطح 6.7 درصدی مارس امسال در مقایسه با مقدار قبلی 6.9 درصدی کاهش یابد. کاهش نرخ تورم نیز ممکن است در کوتاه مدت برای دلار کانادا نامطلوب باشد. از نقطه نظر فنی، نمودار روزانه نشان می دهد CADJPY افزایش تلفات و آزمایش آن 97 منطقه پس از انتشار این خبر ش،تن زیر این منطقه احتمالاً باعث افزایش فروش در بازار می شود و جفت را به سمت حمایت بعدی سوق می دهد 94. از سوی دیگر، یک رالی فنی نیاز به توجه به مقاومت کلیدی در 99.80-100 دارد (که 50.0% FR از اوج های افزایش یافته از پایین ترین سطح امسال است) و 102.50.

کلیک اینجا برای دسترسی به تقویم اقتصادی ما

لارینس ژانگ

تحلیلگر بازار

سلب مسئولیت: این مطالب به ،وان یک ارتباط بازاریابی کلی فقط برای اه، اطلاعاتی ارائه شده است و یک تحقیق سرمایه گذاری مستقل را تشکیل نمی دهد. هیچ چیز در این ارتباط حاوی توصیه سرمایه‌گذاری یا توصیه سرمایه‌گذاری یا درخواستی برای ،ید یا فروش هر ابزار مالی نیست یا نباید در نظر گرفته شود. تمامی اطلاعات ارائه شده از منابع معتبر جمع آوری شده است و هر گونه اطلاعاتی که حاوی نشانه ای از عملکرد گذشته باشد، تضمین یا شاخص قابل اعتمادی برای عملکرد آینده نیست. کاربران تصدیق می کنند که هر سرمایه گذاری در محصولات اهرمی با درجه خاصی از عدم قطعیت مشخص می شود و هر سرمایه گذاری با این ماهیت مست،م سطح بالایی از ریسک است که کاربران به تنهایی مسئول و مسئول آن هستند. ما هیچ مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از سرمایه گذاری انجام شده بر اساس اطلاعات ارائه شده در این ارتباط نمی پذیریم. این ارتباط نباید بدون اجازه کتبی قبلی ما ت،یر یا بیشتر توزیع شود.


منبع: https://،ysis.hfm.com/644368/