تسلط خرس ها پس از سورپرایز BoJ


  • BOJ با تعدیل کنترل بازدهی خود، بازارها را شگفت زده کرد.
  • تورم مصرف کننده اصلی ژاپن به بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسید.
  • شاخص اصلی قیمت مصرف کننده ژاپن (CPI) نسبت به سال قبل در ماه نوامبر 3.7 درصد افزایش یافت.

پیش‌بینی هفتگی USD/JPY نزولی است زیرا سرمایه‌گذاران انتظار تغییرات بیشتری از BoJ در سال 2023 دارند.

فراز و نشیب USD/JPY

ین هفته قدرتمندی را پشت سر گذاشت و جفت USD/JPY بسیار پایین تر بسته شد. روز سه‌شنبه، BOJ بازارها را با تعدیل کنترل بازده و اجازه افزایش بیشتر نرخ‌های بهره بلندمدت غافلگیر کرد. فعالان بازار این اقدام را پیشروی برای ،وج بیشتر از برنامه محرک عظیم BOJ دانستند. این باعث افزایش ین در برابر دلار شد.

آیا شما علاقه مند به ،ب اطلاعات بیشتر در مورد سیگنال های فار، هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

هاروهیکو کورودا، رئیس BOJ که دوره ریاست وی در آوریل به پایان می رسد، گفت که بانک قصد کاهش محرک های اقتصادی را ندارد زیرا پیش بینی می شد تورم در سال 2023 به زیر 2 درصد کاهش یابد. با این حال، صورتجلسه اکتبر نشان داد که چه تعداد از اعضای هیئت مدیره وی چند نفر هستند. اکنون بر روی احتمال ،وج محرک و خطر بیش از حد تورم تمرکز می کنیم.

داده‌ها نشان می‌دهد که تورم مصرف‌کننده اصلی ژاپن به بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسیده است، زیرا ،ب‌وکارها همچنان هزینه‌های فزاینده را به خانوارها منتقل می‌کنند. این نشانه ای بود که افزایش قیمت ها گسترده تر می شود و ممکن است بانک مرکزی همچنان با فشار برای کاهش برنامه محرک عظیم خود مواجه شود.

بر اساس ارقام منتشر شده در روز جمعه، شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (CPI) برای ژاپن، که شامل هزینه های انرژی است اما قیمت های نوسان تازه مواد غذایی را در بر نمی گیرد، در ماه نوامبر نسبت به سال قبل 3.7 درصد افزایش یافته است که مطابق با انتظارات بازار بوده و از 3.6 شتاب گرفته است. درصد افزایش در ماه اکتبر

رویدادهای کلیدی هفته آینده برای USD/JPY

هفته آینده هیچ رویداد مهمی وجود نخواهد داشت زیرا بازارها برای کریسمس بسته خواهند بود.

پیش بینی فنی هفتگی USD/JPY: واگرایی RSI صعودی

پیش بینی هفتگی USD/JPY

نمودار روزانه USD/JPY معاملات قیمت را بسیار کمتر از 22-SMA و RSI زیر 50 نشان می دهد. این نشان می دهد که روند فعلی نزولی است. قیمت نتوانست به زیر سطح حمایت 131.54 برسد، جایی که متوقف شد.

آیا علاقه مند به ،ب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فار، کم پراکنده هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

نگاهی دقیق تر به RSI یک واگرایی صعودی با قیمت را نشان می دهد. این واگرایی نشان دهنده ضعف ،س ها است زیرا آنها در حال از دست دادن حرکت هستند. ممکن است امکان تست مجدد و ش،ت احتمالی بالای 22-SMA را فراهم کند.

اکنون به دنبال تجارت فار، هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

67٪ از حساب های سرمایه گذار ،د هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می تو،د ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.

ثاقب اقبال

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض دید زیادی از بازارها و موسسات مالی مختلف است. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زم، متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-weekly-forecast-bears-dominating-after-boj-surprise/