بازار فارکس چیست؟ همه چیز درباره بازار فارکس ️ بلاگ بروکر بین‌المللی آی تی بی

صرافی Bingx در کشور سنگاپور ثبت شده و درحال حاضر در بیش از 100 کشور فعال است. آیا دیدگاه ما بلند مدت هست؟ آیا کوتاه مدت هست؟ آیا مدیریت سرمایه کرده‌ایم؟ آیا … پس علاوه بر آنکه باید تحلیل را یاد بگیریم، باید معامله کردن را هم یاد بگیریم. به طور مثال ما در زندگی روزمره‌مان کالاهایی مانند گوشت، مرغ، میوه ،همچنین انرژی مانند برق و گاز و بنزین، خوراک، پوشاک، مسکن و…مصرف می‌کنیم و برای زندگیمان ضروری هست. اگر تمامی این نیازها را در یک سبد جمع کنیم و سبدی درست کنیم که نشان دهنده تمامی این قیمت هاست، ما شاخص قیمت مصرف کننده درست کردیم. به عنوان مثال معامله‌گری قراردادی را معامله کرده و باید 6 ماه دیگر 100 اونس طلا را تحویل دهد، با قیمت 1200 و به طرف مقابل قول داده است که شش ماه دیگر در این قیمت 100 اونس طلا میدهد.

  • برای موفقیت در معامله، باید درکنار یادگیری تحلیل، معامله کردن را نیز یاد بگیریم.
  • پلتفرم معاملاتی را می توانید از صفحه بروکری که در آن ثبت نام کرده اید دانلود کرده و بعد در سیستم خود نصب کنید.
  • دقت کنید برای تحلیل فاندمنتال باید اخبار کشور ها و اعتبار اخبار توجه کنید.
  • این مراحل را بصورت تصویری و مرحله به مرحله با شما پیش خواهیم رفت.
  • این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد.

اما کسب درآمد این بروکرها گاهی با چالش‌هایی هم روبرو است. هنگامی که قیمت در نهایت از سطح حمایت یا مقاومت شکسته می‌شود، انتظار می‌رود قیمت در همان جهت شکست حرکت کند. برای یادگیری اصول معامله بر خلاف جهت شکست این مقاله را بخوانید.

پاسخ دادن به 21 سوالی که نتیجه تحقیق و بررسی تحلیل گران فارکس روی معامله گران متعدد است به شما کمک میکند تا پلن کاملا شخصی سازی شده طراحی کنید. ممکن است هدف شما کسب ثروت زیاد پس از آن پیدا کردن همسر ایده آل تشکیل خانواده و بچه دار شدن باشد.هدف زیبایی را ترسیم کردید اما بدرد ما نمیخورد.، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. سیستم‌های پولی از زمان گذشته تا به حال وجود داشته‌اند، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. مانی که قیمت میان دو خط موازی در حال نوسان باشد کانال قیمت شکل می گیرد، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید.

این جفت ارزها کمتر معامله میشوند و کارمزد معاملات آنها معمولا بیشتر است. جفت ارزهای اگزوتیک بخاطر جریان نقدینگی کمتر، نسبت به رویدادهای اقتصادی و سیاسی حساس تر هستند و نوسانات شدیدی را در این موارد تجربه می‌کنند. بنابراین اگر می خواهید یک جفت ارز اگزوتیک را معامله کنید، باید بیشتر محتاط باشید. احتمالا شما هم نام فارکس را شنیده‌اید و کسانی را میشناسید که ادعا میکنند با سرمایه گذاری در فارکس، سود خوبی به دست می آورند.

فیلم آموزش فارکس

معاملات فارکس در بازار نقدی همیشه بزرگترین بوده است زیرا در بزرگترین دارایی واقعی زیربنایی برای بازارهای آتی و فیوچرز معامله می‌شود. پیش از این، حجم معاملات در بازارهای آتی از بازارهای اسپات پیشی گرفت. با این حال، حجم معاملات برای بازارهای اسپات فارکس با ظهور تجارت الکترونیک و افزایش کارگزاران فارکس افزایش یافت. این همان طمع است که سازوکار این سیستم را فراهم می­کند. پس فارکس، راهی برای یک شبه پول­ دار شدن نیست و نیازمند زمان، تجربه و مهارت کافی برای رسیدن به سودی مستمر است. یکی از جنبه‌های منحصر به فرد این بازار بین المللی این است که هیچ بازار متمرکزی برای ارز خارجی وجود ندارد.

روش های مختلف ترید بر اساس بازه های زمانی به چند دسته تقسیم می شوند؟

حالا چرا بازار امنی است؟ زیرا شما در جفت ارزها کمتر اتفاقات غیر قابل تصور می بینید، یعنی ارزی وجود ندارد که به صورت غیر منتظره نابود شود. لازم به ذکر است که در بازار بورس فارکس هر کارگزاری نرم افزار یا پلتفرم مخصوص به خود را دارد و لزوما همه از یک نرم افزار استفاده نمی کنند . معروف ترین نرم افزار در بین کارگزاران متاتریدر می باشد .

براساس آمار گفته می‌شود که حدود 96 درصد معامله‌گران Forex دچار زیان می‌شوند و در نهایت این بازار را ترک می‌کنند. مطمئناً معامله در هر بازار مالی، سود و زیان را در کنار هم برای معامله‌گران ایجاد می‌کند. کسی در این بازارها موفق می‌شود که میزان سودهایش نسبت به ضررهایش بیشتر باشد. از مهم‌ترین عوامل شکست معامله‌گرها در فارکس می‌توان به عدم مدیریت ریسک، کنترل و تحلیل نکردن احساسات اشاره کرد. کارشناسان مالی معتقدند که افراد با چند ضرر از فارکس خارج می‌شوند، در حالی که ضرر کردن‌ در ابتدای معامله در این بازار تا کسب تجربه کافی، کاملاً طبیعی است.